SANKO ON ROCK !
Suomen Perinneurheiluliiton viralliset Sankohiipimisen SM-kisat Hannunkiven Lomakylässä la 13.7 klo 15
Tule samalla tapaamaan myös Pihtiputaan Mummoa, joka tuo välittämisen ja hyvän mielen sanomaa tapahtumaan.
Sarjat: M/N, M/N 50, M60, M70, T/P 15, T/P 13, T/P 11, T/P 9 ja T/P 7.
Matkat: M, M50 500m, N,M60, M70 , nuoret 250 m
Kilpailussa kuljetetaan kahta vesisankoa erilaisilla menetelmillä helpohkossa maastossa esteiden kautta mahdollisimman nopeasti. Jokaisesta läikytetystä desilitrasta tulee 5 sek. lisäaikaa.
Kolmelle parhaalle SM-mitallit ja kaikki osallistujat saavat sangot !
Paras tyyli ja asu palkitaan myös !
Myös joukkuesarja: 3 henkilökohtaista aikaa ratkaisee paremmuuden. Sarjat: miehet ja naiset.
Kaikkien osallistujien kesken arvotaan viikon mökkiloma 6 hengen mökissä Hannunkiven lomakylässä
Kilpailuun otetaan 300 ensinmäisenä ilmoittautunutta.
Osallistumismaksu : (lapset/aikuiset)
28.2.2019 mennessä 5/10€
30.6.2019 mennessä 10/20€
10.7.2019 mennessä 15/30€
Paikanpäällä 17/35€ jos osallistumis paikkoja vapaana.
Ilmoittaudu tästä: https://goo.gl/Lj5Xia
Kisojen aikana oheisohjelmaa tapahtuma-alueella:
Kisan alkuun lihasten vetreytysjumppa Ella Sorsamäen vetämänä ja päivän aikana tuttuja muuveja vuosikymmeniltä. Vanhempainyhdistys Kukonpojat, MLL-Kivijärvi ja SPR-Kivijärvi myös mukana.
Terassiravintola Tuvalla viihdyttää kisayleisöä Truba M. Garnish.
Terassiravintola Tuvalta pitsat, burgerit, salaatit ja kylmät juomat .
Afterpartyt ÄMPÄRIROCK Terassiravintola Tuvalla klo 22- 03. Esiintyjinä Kalevauva.fi ja Powerload. Tervetuloa !
Kysy majoitusta : Hannunkiven mökkimajoitus on täynnä . Kotimajoitusta, teltta ja vaunupaikkoja vielä saatavilla. Kysy lisää: info@villipeura.fi
Järj. Kivijärven Kivekkäät , vapaa-aikatoimi ja Villi peura
Järjestäjä pidättää oikeudet muutoksiin.